L’equip de ciclocròs Teika UCI Team, nova nomenclatura del fins ara Delikia – Ginestar, debutarà amb l’alacantí Felipe Orts a la Copa del Món als Estats Units. El viler competirà en les dos primeres cites d’esta competició, que se celebraran els dies 14 i 22 de setembre a Iowa i Waterloo.

L’objectiu de la tercera temporada d’Orts com a elit es pujar un altre esglaó més i afiançar-se entre els 15 millors de la Copa del Món i aconseguir un top 10 a l’Europeu i al Mundial.

A banda de les proves de la Copa del Món a Iowa i Waterloo, Orts també correrà els dies 13, 15 i 20 altres tres curses als Estats Units per tal d’agafar ritme de competició i poder sumar punts tant a la Copa del Món com en el rànquing UCI..

Ja a Europa, debutarà el 6 d’octubre a Suïssa, al Cros Tour d’Aigle (C1). A continuació, el 20, estarà a Berna en la prova de la Copa del Món. Dos dies més tard, el 22, correrà a Woerden, la Kiremko Nacht Van Woerden. Les seues primeres curses previstes a Espanya seran el Ciclocròs de Llodio, el 26, i el Elorrioko Basqueland Ziklokrosa, el 27.

A la Comunitat Valenciana, Felipe Orts té previst fer dos aparicions: el 14 de desembre a Xàtiva i l’endemà a València. Abans de passar-se al ciclocròs, Orts competirà amb el seu equip Mutua Levante – Ale a la Volta a Tenerife (del 29 a agost al 2 de setembre) i a la Volta a la Província de València (del 5 al 8 de setembre).

L’equip Teika també ha tramitat llicència professional per a la temporada 2019-2020 a Gonzalo Inguanzo, Luisa Ibarrola i Sara Bonillo.

Calendari de Felipe Orts – Temporada 2019-2020 (Font: Diario Información)

13/09/2019: Jingle Cross-Iowa (USA-C2)
14/09/2019 : Iowa City (USA-Copa del Món)
15/09/2019: Jingle Cross-Iowa (USA-C1)
20/09/2019: Trek Cup-Waterloo (USA-C2)
22/09/2019: Waterloo (USA-Copa del Món)
06/10/2019: EKZ Cross Tour-Aigle (Suïssa-C1)
20/10/2019 : Bern (Suïssa-Copa del Món)
22/10/2019: Kiremko Nacht-Woerden (Països Baixos-C2)
26/10/2019: Ziklocross Laudio-Llodio (Espanya-C1)
27/10/2019: Elorrioko Basqueland Ziklokrosa-Elorrio (Espanya-C1)
01/11/2019: Gran Premi Franqueses-les Franqueses (Espanya-C2)
02/11/2019: Ciclocròs Manlleu-Manlleu (Espanya-C2)
03/11/2019: Gran Premi Internaciona de Vic-Vic (Espanya-C2)
10/11/2019: Silvelle (Ialia-CC)
16/11/2019 : Tabor (República Txeca-Copa del Món)
17/11/2019: EKZ Cross Tour-Hittnau (Suïssa-C1)
23/11/2019: Ambiancecross-Wachtebeke (Bèlgica-C1)
24/11/2019 : Koksijde (Bèlgica-Copa del Món)
30/11/2019: Gran Premi Hasselt-Hasselt (Bèlgica-C2)
01/12/2019: Lampiris Zilvermeercross-Mol (Bèlgica-C1)
07/12/2019: Trofeu Sant Andreu (Espanya-C2)
08/12/2019: Ziklocross Igorre (Espanya-C2)
14/12/2019: Ciclocròs Ciutat de Xàtiva-Xàtiva (Espanya-C2)
15/12/2019: Ciclocròs Internacional de València-València (Espanya-C2)
22/12/2019 : Namur (Bèlgica-Copa del Món)
26/12/2019 : Heusden-Zolder (Bèlgica-Copa del Món)
27/12/2019: Azencross-Loenhout (Bèlgica-C1)
29/12/2019: Ciclocròs de Diegen-Diegen (Bèlgica-C1)
30/12/2019: Ciclocròs de Bredene-Bredene (Bèlgica-C2)
02/01/2020: EKZ Crosstour-Meilen (Suïssa-C1)
12/01/2020: Campionat d’Espanya
19/01/2020 : Nommay (França-Copa del Món)
25/01/2020: Kasteelcroos Zonnebeke (Bèlgica-C2)
26/01/2020 : Hoogerheide (Països Baixos-Copa del Món)
05/02/2020: Parkcross Maldegem-Maldegem (Bèlgica-C2)
08/02/2020: Kawatencross-Lille (Bèlgica-C1)
09/02/2020: Hoogstraten (Bèlgica-C1)
15/02/2020: Noordzeecross-Middelkerke (Bèlgica-C1)
16/02/2020: Vestingcross-Hulst (Països Baixos-C1)
22/02/2020: GP de Leuven-Leuven (Bèlgica-C1)
23/02/2020: Sluitingsprijs – Oostmalle (Bèlgica-C1)